V sredo, 29. januarja 2020, ob 19. 30 vabljeni v veliko dvorano Ipavčevega kulturnega centra Šentjur na predavanje: Kako zaslužiti s kravami.
Predavanje je namenjeno:
· vsem kmetom, še vam ne izplača kmetovati, pa vseeno ne želite opustiti kmetije,
· vsem kmetom, ki se vam včasih ali celo vedno zdi, da vaše delo ni dovolj cenjeno,
· kmetijam, ki si želijo povečati prihodke in dobiček (subvencije in prodaja),
· kmetijam, ki razmišljajo o ekološkem kmetijstvu ali senenem mesu in mleku,
· kmetijam, ki želijo preko dopolnilne dejavnosti boljše prodati svoje izdelke.
Včasih smo kmetje z lahkoto in dobro prodajali svoje pridelke. Uvoza ni bilo, že ob setvi smo vedeli, komu bomo prodali. In tudi cene so bile v primerjavi z današnjimi zelo dobre.
Danes pa je situacija popolnoma drugačna.
Slovenske trgovine so preplavljene z živili iz celega sveta. Pridelava hrane v svetu je postala prava industrija, ki ponuja gore poceni pridelkov dvomljive kakovosti. Zato danes ni enostavno kmetovati. Za dobre rezultate in dolgoročno vizijo so potrebne prave informacije in pravilne odločitve.
Vabljeni na brezplačno predavanje, ki ga organizira Zavod 100% naravno Botanik so.p.
Boštjan Kosec, mladi ekološki kmet in odličen predavatelj vam bo posredoval informacije, ki jih nujno potrebujete, če želite izboljšati rezultate na svoji kmetiji, če želite, da bodo vaši otroci v delu na kmetiji zaznali priložnost zase, ali če želite, da bo vaš uspeh odvisen od vas. Boštjan je vodja EIP projekta Seneno meso in mleko ter eden od ustanoviteljev socialnega podejtja Eko Prlekija d.o.o., zato vam bo iz prve roke povedal vse skrivnosti pridelave senene ekološke govedine ter še bolj pomembne predelave in prodaje po poštenih cenah.
Na vsakem predavanju bomo izrebali in podelili 5 vstopnic za sejem AgroTech 2020.
Iztok Luskovič, l.r.
direktor
Naši dedki so nam zapustili čisto zemljo. Kaj bomo mi pustili svojim vnukom, pa je odvisno od naših dejanj ne pa od besed in želja!
Organizator: Zavod 100% naravno Botanik so.p.